Novinky

KONCERTNÉ TURNÉ #2017 08.10.2017

Turné v sprievode kapely a sláčikového kvarteta


Dva dni po vydaní albumu Mária vyráža na jesenné akustické turné, ktoré zaháji 8. októbra vo Zvolene a ukončí presne o mesiac neskôr, 8. novembra v Liptovskom Mikuláši. Nový koncertný program bude zameraný na uvedenie nového albumu do života. Súčasťou každého koncertu bude tiež symbolický slávnostný krst albumu. Speváčku bude vo všetkých mestách turné sprevádzať sláčikové kvarteto, ktoré dodá večeru príjemnú komornú atmosféru.

Vstupenky na turné sú predaji cez Predpredaj.skNový album #2017 06.10.2017

MÁRIA ČÍROVÁ dnes vydáva štvrtý štúdiový album #2017

Predstaví ho na akustickom turné, ktoré štartuje už túto nedeľu 8.10.2017.

V apríli 2016 otvoril hit Unikát dvere do novej éry speváckej kariéry Márie Čírovej. Pieseň sa zároveň stala neprehliadnuteľnou prvou lastovičkou jej avizovaného štvrtého štúdiového albumu. Na pripravovanú novú štúdiovku sa fanúšikovia tešili ešte presne rok a pol. Dnes sa ich čakanie končí. Mária Čírová vydáva album #2017.


Ťažiskovým projektom aktuálnej jesene speváčky Márie Čírovej sa stal hudobný projekt #2017. Pod minimalistickým názvom sa skrýva komplexný hudobný počin, pozostávajúci z nového štúdiového albumu a akustického koncertného turné, na ktorom Mária nové piesne predstaví naživo.

V súvislosti s novou platňou speváčka otvorene priznáva osobnostno-umelecký životný zlom, ktorý výrazne poznačil tvorivý proces vzniku nových piesní na albume. „Nechcem, aby to znelo ako klišé, ale cítim sa slobodnejšia a chcem tento pocit preniesť na všetkých, ktorí vnímajú hudbu srdcom," vysvetľuje Mária. Aký je teda odkaz albumu pre fanúšikov, ktorí si ho vypočujú? „Posolstvo skladby Unikát je akoby posolstvom celého albumu - buďme sami sebou, buďme unikátni a tým pádom krásni a obohacujúci pre všetkých okolo," dodáva.

Fanúšikovia Márie Čírovej si práve pieseň Unikát spájajú so speváčkiným hlasovým prerodom, za ktorým stáli hodiny spevu u renomovaného pražského hlasového pedagóga. Ten od základov zmenil jej techniku, vďaka čomu už v skladbe Unikát počujeme „novú Máriu Čírovú" s naturálnym hlasovým prejavom. „Tento hlas som mala v sebe odjakživa. Bolo to len o rozhodnutí, začať ho zase používať," vysvetľuje. Ako prezrádza producent albumu Marián Kachút (Creative Music House), na Máriin naturálny spevácky prejav sa môžeme tešiť aj v ďalších nových skladbách: „Ten naturálnejší prejav Márii už ostal a myslím, že je cítiť vo všetkých skladbách. Aj v tých dynamickejších aj v tých intímnejších."

Zbierka jedenástich Máriiných nových piesní pod názvom #2017 prichádza necelé dva roky po speváčkinom Vianočnom albume (2015) a šesť rokov po predchádzajúcej štúdiovke Na dosah (2011). Všetky skladby odznejú na albume v slovenčine, sedem z nich je celkom nových a štyri single už boli zverejnené, no doteraz nevyšli na žiadnom Máriinom albume (Chýbaš, Kto vie, Vloupám se, Unikát).

Ako to má Mária zvykom, nový album vyskladala ako mozaiku skladieb, ktoré zložila sama a piesní z pera autorov, s ktorými spolupracuje. „Okrem mňa sa autorsky na albume podieľali aj iní autori a producenti. Ale vždy som si dala záležať, aby sme sa úplne zhodli na atmosfére, ktorá vyžaruje či už z textu alebo hudby. Nie je ani jediný moment na tomto albume, za ktorý by som sa nepostavila," opisuje speváčka atmosféru albumu, ktorého inšpiráciou a predlohou sa stali krásne nezabudnuteľné životné okamihy ale i náročné skúšky, ktoré jej do cesty postavil rok 2017. Výsledkom je pravdepodobne tá najintímnejšia hudobná spoveď tohto roka... „Album je síce inšpirovaný mojimi emóciami, životom a zážitkami, ale veľmi by som si priala, aby sa v ňom našiel každý, kto ho bude počúvať. Dúfam, že si moje pesničky ľudí „nájdu" v tej správnej chvíli - aby im odovzdali to, čo potrebujú počuť..." dodáva Mária.
Mária je ambasádorkou EVA VÔŇA ROKA 2017 30.08.2017

Mária Čírová je novou tvárou a ambasádorkou súťaže EVA VÔŇA ROKA 2017. Zapoj sa do 16. ročníka prestížnej súťaže EVA vôňa roka! Testuj aktuálne nasadené vône v parfumériách po celom Slovensku. Označ jednu dámsku a jednu pánsku vôňu, ktoré sa ti najviac páčia, vyplň svoje údaje v súťažnom formulári a odošli.


Mesačne žrebujeme až 70 výhercov parfumov! Viac info na oficiálnej stránke https://eva.cas.sk/eva-vona-roka/

Unikát je 5. najpredávanejší na iTunes 29.07.2016

Singel Unikát je po krátkom čase od uvedenia do predaja na iTunes na 5. priečke v TOP 100 najpredávanejších skladieb.

Chýbaš v talianskej produkcii 29.06.2016

Máriinu skladbu Chýbaš sa rozhodol prerobiť do talianskej verzie neapolský spevák Gianluca Capozzi. Od dnes si môžete vypočuť ako znie Mária v taliančine:)


Celá skladba sa produkovala aj nahrávala v Taliansku, iba Mária svoj part nahrala na Slovensku. K tejto netradičnej verzii Chýbaš vznikol aj klip, ktorý nájdete na oficálnom youtube channel Marie Čírovej.