Novinky

Výročný koncert 3One & 1Only 11.11.2018

Mária Čírová na galakoncerte 3One &1Only oslávi už 24. novembra spoločne so svojimi fanúšikmi 10 rokov na hudobnej scén a zároveň aj svoje 30. narodeniny. Máriu bude počas slávnostného večera sprevádzať jej kapela, sláčikový orchester a tiež spevácky zbor, cimbalovka i vokalisti. Dohromady sa na pódiu prestrieda až 40 účinkujúcich.Koncert bude rozdelený do troch tematických častí, ktoré fanúšikov chronologicky prevedú celou Máriinou speváckou kariérou. Každá tematická časť sa bude venovať inej fáze môjho života a kariéry," vysvetľuje Mária.„Začneme ľudovou hudbou, potom sa presunieme ku gospelu a napokon sa dostaneme k popovej ére." Hosťami úvodnej sekvencie koncertu bude ľudové zoskupenie Fidlikanti. Počas druhej časti koncertu zaznejú najznámejšie a najobľúbenejšie gospelové skladby a záverečná popová sekvencia večera prinesie Máriine najúspešnejšie piesne a najväčšie hity.


Fanúšikovia sa môžu tešiť nielen na nezabudnuteľný hudobný, ale aj vizuálny zážitok. Mária sa totiž počas večera predstaví nielen v troch hudobných polohách ale tiež v troch rôznych stylingoch od rôznych slovenských návrhárov. „O šaty k úvodnej - ľudovej časti koncertu sa postará Jaroslava Wurl Kocanová. Ostatné mená si zatiaľ nechávam ako prekvapenie..." dodáva Mária.


Vizuál na tento koncert bol nafotený so šperkami Mikuš Diamonds.


Vianočné turné 2018 11.11.2018

Mária aj tento rok poteší svojich fanúšikov neopakovateľnou atmosférou na jej už tradičných Vianočných koncertoch. Tento rok sa môžete na naladiť na najkrajšie sviatky roka v týchto mestách:


2.12.2018 BATIZOVCE, Kultúrny dom, 18:00, lístky v sieti Ticketportal

3.12.2018 BARDEJOVSKÉ KÚPELE, Kino Žriedlo, 18:00, lístky v sieti Ticketportal

4.12.2018 KOŠICE, Spoločenský pavilon, 18:00, lístky v sieti Ticketportal

9.12.2018 DOLNÝ KUBÍN, Divadelná sála MsKS, 19:00, lístky na mieste

15.12.2018 TRNAVA, Kostol Sv. Jakuba, 20:00, lístky v sieti Ticketportal

18.12.2018 NITRA, Zlatý Kľúčik, 20:00, lístky cez recepciu hotela Zlatý Kľúčik
TEŠÍME SA NA VÁS!!!!!
Mária je tvárou Mikuš Diamonds 10.11.2018

Mária Čírová sa stala v roku 2018 tvárou rodinného klenotníctva Mikuš Diamonds.
KONCERTNÉ TURNÉ #2017 08.10.2017

Turné v sprievode kapely a sláčikového kvarteta


Dva dni po vydaní albumu Mária vyráža na jesenné akustické turné, ktoré zaháji 8. októbra vo Zvolene a ukončí presne o mesiac neskôr, 8. novembra v Liptovskom Mikuláši. Nový koncertný program bude zameraný na uvedenie nového albumu do života. Súčasťou každého koncertu bude tiež symbolický slávnostný krst albumu. Speváčku bude vo všetkých mestách turné sprevádzať sláčikové kvarteto, ktoré dodá večeru príjemnú komornú atmosféru.

Vstupenky na turné sú predaji cez Predpredaj.skNový album #2017 06.10.2017

MÁRIA ČÍROVÁ dnes vydáva štvrtý štúdiový album #2017

Predstaví ho na akustickom turné, ktoré štartuje už túto nedeľu 8.10.2017.

V apríli 2016 otvoril hit Unikát dvere do novej éry speváckej kariéry Márie Čírovej. Pieseň sa zároveň stala neprehliadnuteľnou prvou lastovičkou jej avizovaného štvrtého štúdiového albumu. Na pripravovanú novú štúdiovku sa fanúšikovia tešili ešte presne rok a pol. Dnes sa ich čakanie končí. Mária Čírová vydáva album #2017.


Ťažiskovým projektom aktuálnej jesene speváčky Márie Čírovej sa stal hudobný projekt #2017. Pod minimalistickým názvom sa skrýva komplexný hudobný počin, pozostávajúci z nového štúdiového albumu a akustického koncertného turné, na ktorom Mária nové piesne predstaví naživo.

V súvislosti s novou platňou speváčka otvorene priznáva osobnostno-umelecký životný zlom, ktorý výrazne poznačil tvorivý proces vzniku nových piesní na albume. „Nechcem, aby to znelo ako klišé, ale cítim sa slobodnejšia a chcem tento pocit preniesť na všetkých, ktorí vnímajú hudbu srdcom," vysvetľuje Mária. Aký je teda odkaz albumu pre fanúšikov, ktorí si ho vypočujú? „Posolstvo skladby Unikát je akoby posolstvom celého albumu - buďme sami sebou, buďme unikátni a tým pádom krásni a obohacujúci pre všetkých okolo," dodáva.

Fanúšikovia Márie Čírovej si práve pieseň Unikát spájajú so speváčkiným hlasovým prerodom, za ktorým stáli hodiny spevu u renomovaného pražského hlasového pedagóga. Ten od základov zmenil jej techniku, vďaka čomu už v skladbe Unikát počujeme „novú Máriu Čírovú" s naturálnym hlasovým prejavom. „Tento hlas som mala v sebe odjakživa. Bolo to len o rozhodnutí, začať ho zase používať," vysvetľuje. Ako prezrádza producent albumu Marián Kachút (Creative Music House), na Máriin naturálny spevácky prejav sa môžeme tešiť aj v ďalších nových skladbách: „Ten naturálnejší prejav Márii už ostal a myslím, že je cítiť vo všetkých skladbách. Aj v tých dynamickejších aj v tých intímnejších."

Zbierka jedenástich Máriiných nových piesní pod názvom #2017 prichádza necelé dva roky po speváčkinom Vianočnom albume (2015) a šesť rokov po predchádzajúcej štúdiovke Na dosah (2011). Všetky skladby odznejú na albume v slovenčine, sedem z nich je celkom nových a štyri single už boli zverejnené, no doteraz nevyšli na žiadnom Máriinom albume (Chýbaš, Kto vie, Vloupám se, Unikát).

Ako to má Mária zvykom, nový album vyskladala ako mozaiku skladieb, ktoré zložila sama a piesní z pera autorov, s ktorými spolupracuje. „Okrem mňa sa autorsky na albume podieľali aj iní autori a producenti. Ale vždy som si dala záležať, aby sme sa úplne zhodli na atmosfére, ktorá vyžaruje či už z textu alebo hudby. Nie je ani jediný moment na tomto albume, za ktorý by som sa nepostavila," opisuje speváčka atmosféru albumu, ktorého inšpiráciou a predlohou sa stali krásne nezabudnuteľné životné okamihy ale i náročné skúšky, ktoré jej do cesty postavil rok 2017. Výsledkom je pravdepodobne tá najintímnejšia hudobná spoveď tohto roka... „Album je síce inšpirovaný mojimi emóciami, životom a zážitkami, ale veľmi by som si priala, aby sa v ňom našiel každý, kto ho bude počúvať. Dúfam, že si moje pesničky ľudí „nájdu" v tej správnej chvíli - aby im odovzdali to, čo potrebujú počuť..." dodáva Mária.